Právník/právnička MHMP // Práce v centru Prahy // Možnost služ.bytu // Dětská skupina

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

právník / právnička v odboru pozemních komunikací a drah

Magistrát hlavního města Prahy je největším zaměstnavatelem územní samosprávy, který nabízí profesní uplatnění v celé řadě oborů. Aktuálně hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici právník / právnička v odboru pozemních komunikací a drah  (kód 0978).

Úplné oznámení o výběrovém řízení naleznete na úřední desce MHMP v rubrice Volná místa a kariéra na MHMP https://eud.praha.eu/pub/deska/6000004/4/6000003%23MHMPAWO0A020%23MHMP0BR73YI6%230/6000003%23MHMPAWO0A020%23MHMP0BR73YI6/UD_vyberove-rizeni_PKD_0978_pravnik_VR207-23.pdf

Jaká bude Vaše náplň práce

  • výkon státní správy na úseku pozemních komunikacích na vybrané komunikační síti městské části HMP
  • výkon státní správy v oblasti odvolacích řízení ve věcech rozhodnutí správních orgánů I. stupně
  • zajištění poradenské, konzultační a metodické pomoci pro městské části HMP
  • vyřizování podnětů k obnově řízení, k zahájení řízení mimo odvolání a vyřizování věci v rámci autoremedury
  • vedení přestupkových řízení
  • sankční činnost v I. stupni na vybraných komunikacích na území hl. m. Prahy

Jaké požadavky byste měl/a splňovat

  • VŠ Mgr. v oboru právo nebo právo a právní věda na vysoké školy v ČR
  • znalost či praxe v uplatňování správního řádu, zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, zákona o pozemních komunikacích, zákona o silničním provozu
  • znalost práce na PC (MS Office, Internet), schopnost pracovat s právními informačními systémy (např. ASPI)
  • komunikační dovednosti, dobré vyjadřovací schopnosti v písemném i mluveném projevu
  • pečlivost, samostatnost a zodpovědný přístup
  • výhodou znalost zákona o místních poplatcích, a zákona o správních poplatcích
  • vítány znalosti a praxe při výkonu státního dozoru v oblasti dopravy

Co Vám můžeme nabídnout

  • platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platové třídě 11, možnost přiznání osobního příplatku po zkušební době, mimořádné odměny podle dosažených pracovních výsledků (více se dozvíte z úplného oznámení o výběrovém řízení)
  • po zapracování možnost občasné práce z domova
  • pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna
  • pracoviště v centru Prahy
  • podporu profesního i osobního rozvoje, další vzdělávání, mentoring a koučink
  • benefitní systém Cafeteria, příspěvek na roční jízdné MHD (Lítačka), příspěvek na stravování (elektronická stravenková karta), příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na rehabilitaci pro osoby se zdravotním postižením
  • příspěvek na bydlení i možnost služebního bytu
  • podporu slaďování pracovního a rodinného života, dětské skupiny a řadu dalších zajímavých zaměstnaneckých výhod

Zaujala Vás naše nabídka? Podívejte se na naše volná místa na webových stránkách kariera.praha.eu, kde se z oznámení dozvíte více. Termín pro podání přihlášky je 7.12.2023. Těšíme se Vás!

Neodpovídejte, prosím, prostřednictvím odpovědního formuláře na této stránce, nabídky zaslané přes odpovědní formulář nebudou bohužel do výběrového řízení zařazeny.

full-time Právník/právnička MHMP // Práce v centru Prahy // Možnost služ.bytu // Dětská skupina 2023-11-29 HLAVNÍ MĚSTO PRAHA Praha

Kraj:
Praha

Typ pracovního poměru:
Zaměstnanecký poměr

Požadované vzdělání:
Vysokoškolské

Kontaktní osoba:
Jakub Mocek

Odměna (rozpětí):
30 000 - 45 000

Typ pracovního úvazku:
Plný

Kontaktní email:
[email protected]